klikva.cz

Telefonování přes internet (VoIP)

Internetová telefonie, nebo-li VoIP umožňuje využít Vaši přípojku do internetu i k přenosu hlasu a přitom používat běžné telefonní číslo. Toto řešení je nejen ekonomické, ale i v mnoha případech environmentálně šetrné, přihlédneme-li např. k obrovské energetické náročnosti provozu sítí mobilních operátorů.

Společnost Klikva Vám nabízí pomoc při volbě nejvhodnějšího VoIP operátora, konfiguraci a výběr VoIP telefonů či integraci se stávající telefonní infrastrukturou včetně přenosu původních čísel. Získáte tak plnohodnotné telefonní číslo z Vašeho kraje, samostatný, na počítači nezávislý telefon a řadu praktických služeb jako je např. telefonní záznamník (zpráva přijde e-mailem).

VoIP telefonní ústředna

V případě většího počtu telefonů nebo speciálních požadavků nabízíme postavení softwarové telefonní ústředny. Realizace pomocí profesionálního open-source řešení Asterisk zaručuje spolehlivost, bezpečnost a nepřeberné možnosti konfigurace. Díky tomu je možno realizovat prakticky jakýkoli Váš požadavek související s telefonováním, jako je například:
  • hlasový automat
  • záznam informací o hovoru a jejich předání do CMS systému
  • řízení navázané automatizace na základě volání
Samozřejmostí je využití nízkopříkonových počítačů - serverů - pro provoz VoIP ústředny.